Corpografies #4



Corpografies és una línia de programació de La Caldera centrada en les escriptures corporals i narratives de la presència. Treballs de creadors que investiguen la capacitat del cos i el moviment per articular un discurs sensible, on el cos és text i el pensament és acció. I que cada vegada més, es connecta amb altres contextos i projectes que es couen a La Caldera. 

 

Per aquesta tardor us proposem una mirada diversa a través dels treballs d'artistes amb una llarga trajectòria internacional així com joves creadors de l'escena local, els projectes dels quals s'han desenvolupat en complicitat amb La Caldera o que tenen un vincle particular amb el centreXavi Manubens, Anabella Pareja Robinson, Olga Mesa, Lisa Nelson, Georgia Vardarou i Sergi Fäustino.

 

 

Programació Corpografies #4 octubre-novembre 2019: 

 

Programació Corpografies #3 novembre-desembre 2018: 

 
  Corpografies #3 | María Muñoz_Una experiència de transmissió: BACH  

dissabte 20 d'octubre a les 20.30h

 

  Corpografies #3 | Paz Rojo_Dancismo 

divendres 26 d'octubre a les 20.30h

 

  Corpografies #3 | Diana Gadish_Atlantis2018 

dijous 22 i divendres 23 de novembre, a les 20.30h

 

  Corpografies #3 | Bea Fenández_Ante desde entre hacia sobre durante versus ESCORZO [una transmisión]  

dissabte 24 de novembre a les 20.30h i diumenge 25 a les 19h

 

  Corpografies #3 | Mónica Valenciano_Imprenta acústica (en 14 borrones)... de una aparición  

dissabte 1 de desembre a les 20.30h i diumenge 2 a les 19h


 

Programació Corpografies #2 novembre-desembre 2017: 

 

 

Corpografies #2 | Monstruo_Laila Tafur + Tiempo_Nacho Cárcaba

 

dijous 23 i divendres 24 de novembre, a les 20.30h

 

Corpografies #2 | La mesura del detall_Magí Serra
 

dijous 30 de novembre i divendres 1 de desembre a les 20.30h

 

 

Corpografies #2 | Manejar el hacer líquido de forma indisciplinada_Mar Medina
 

dissabte 2 de desembre a les 20.30h i diumenge 3 a les 19h


 

Programació Corpografies #1 maig-juny 2017:

 

  Corpografies #1 | Societat Doctor Alonso_Introducció a la introducció

18 i 19 de maig a les 20.30 h
 
  Corpografies #1 | Georgia Vardarou_Hardcore Research on Dance i Teresa Lorenzo_Cuerpar

dissabte 10 i diumenge 11 de juny a les 20.30h
 
  Corpografies #1 | Sandra Gómez_Heartbeat

dissabte 17 de juny a les 20.30h i diumenge 18 de juny a les 19h